.. 

English learning

Język angielski w Jarosławiu - lekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych

November ...

November

...

November

Thanksgiving - the last Thursday of November

I love this holiday . Whole family is gathered together .It's the busiest travel periods of the year . It's a time to be grateful and to think about all the special people who touched our lives . The tradition of giving thanks is continued in many forms.One of them is saying prayer before dinner.It's also common at the dinning table to tell one reason you are thankful to God that year . The dinner at Thanksgiving consists of baked or roasted turkey,mashed potatoes with gravy, sweet potatoes, cranberry sauce, sweet corn, fall vegetables and pumpkin pie.

In NYC is the Macy's Thanksgiving Day Parade. The parade floats with scenes from Broadway plays, large ballons and Broadway characters.Santa Clause float ends Macy's parade . This is the sign that the Christmas season begins .


Listopad

Święto Dziękczynienia - ostatni czwartek listopada.

Bardzo lubię to święto .Cała rodzina zbiera się razem . Jest to jeden z najtrudniejszych okresów w podróżowaniu . W tym czasie dziękujemy za wszystko co nas spotkało i myślimy o ludziach, którzy w szczególny sposób dotknęli naszego życia. Dziękujemy na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest modlitwa przed obiadem.Innym podzielenie się z obecnymi informacją za co jesteśmy wdzięczni Bogu w tym roku. Obiad w czasie święta Dziękczynienia składa się z pieczonego indyka,ziemniaków pure z sosem,słodkich ziemniaków,sosu z żurawiny,słodkiej kukurydzy, sezonowych warzyw i ciasta z dyni.

Z okzji święta dziękczynienia W Nowym Jorku jest parada organizowana przez Macy's .W powietrzu unoszą się balony przedstawiające postacie z Brodwayu. Balon w kształcie Świetego Mikołaja kończy paradę. Jest to znak ,że zaczyna się okres Bożego narodzenia .

​November
December

Komentarze

 
Brak komentarzy
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
wtorek, 02, czerwiec 2020
MAŁGORZATA FOLTA
+48 730 107 633
skype:malgorzata.talkthetalk
www.angielski.naszjaroslaw.pl
malgorzatafolta@dh24.pl

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia